ماشین کشنده وارداتی ایران گرجستان پاکستان

یکی از مهم ترین مدلهای ماشین که تاثیر بسیار زیادی در انتقال بار بین شهری دارد ماشین کشنده یا به همان کامیون است، کشورهای ایران، گرجستان و پاکستان در منطقه ما از سابقه طولانی در تولید ماشینهای کشنده با کمترین وسایل وارداتی و فقط با کمک صنعتگران داخلی شان شهرت دارند. ماشین کشنده وارداتی ایران …

ماشین کشنده وارداتی ایران گرجستان پاکستان ادامه مطلب »

آنچه در این مقاله می خوانیم:

یکی از مهم ترین مدلهای ماشین که تاثیر بسیار زیادی در انتقال بار بین شهری دارد ماشین کشنده یا به همان کامیون است، کشورهای ایران، گرجستان و پاکستان در منطقه ما از سابقه طولانی در تولید ماشینهای کشنده با کمترین وسایل وارداتی و فقط با کمک صنعتگران داخلی شان شهرت دارند.

ماشین کشنده

ماشین کشنده وارداتی ایران

ماشین کشنده یا کامیون از یکی از وسایل انتقال بار بین هر است که به معمولا از دو بخش بارگیر و کشنده تقسیم می شود،  که بخش بارگیر به صورت مداوم توسط بخش کشنده کشیده می شود، از این نوع ماشینها برای جابه جایی کالاهای بسیار سنگین استفاده می شود برای مثال اکثر ماشینهای آتش نشانی برای این که مقدار زیادی آب را جا به جا می کند از ماشینهای کشنده استفاده می کنند ماشین کنده معمولا ظرفیت کشیدن 66 تن بار و حتی بیشتر را به خوبی دارند.

ماشینهای کشنده بر اساس موارد بسیار زیادی تقسیم بندی می شوند که ار موارد تقسیم می توان به از نظر نوع اتصال کشنده با بارگیر یا مخزن به سه صورت تمام تریلر، نیمه تریلر و شاسی یکپارچه، از نظر الگوی تخلیه کردن بار به سه صورت تخلیه از زیر، تخلیه از جلو و تخلیه از بقل ، از نظر بهره گیری از راه ها به دو صورت ، کامیونهای خارج از جاده ای و کامیونهای مناسب جاده، از نظر نوع چرخهای ماشین کشنده به دو صورت ماشین کشنده های چرخ زنجیری و ماشین کشنده های چرخ لاستیکی، از نظر اندازه بارگیر به چهار صورت کامیون بارگیر حجمی، کامیون بارگیر خط تراز آب، کامیون بارگیر وزنی ، کامیون ظرفیت کوت شده اشاره کرد.

یکی از مهمترین انواع ماشینهایی که هم به صورت تولید شده در ایران و هم به صورت وارداتی بسیار خوب دیده می شود ماشینهای کشنده هستند.

یکی از محبوب ترین مدلهای ماشین کشنده، کامیونتها یا خاور هستند که برای جابه جایی بارهایی از وزن 3 تا 6 بهترین گزینه ممکن به حساب می اید کامیونتها دارای انواع بسیار زیادی هستند و معمولا برای استفاده از آنها مگر مدلهای خاص که بزرگ می باشند فقط نیاز به گواهینامه پایه دو می باشد البته مدل دیگری از ماشینهای کشنده هم است که وزنی بین سه و نیم تا پنج و نیم تن را به خوبی جا به جا می کند و جزء خاور یا کامیونتها نیست به این مدل ماشین کشنده ها ون مخصوص باربری می گویند این خودرو مدارای یک اتاق مخصوص راننده و دو عدد محفظه جدا برای افراد می باشد و تمام این بارگیرها و کشنده بر روی یک شاسی قرار گرفته است که اتصال بین بارگیر و کشنده ماشینهای کشنده را به شدت تقویت می کند و یکی از بهترین انتخابهای ممکن برای جابجایی بار خواهد بود.

از مدلهای دیگر ماشینهای کشنده یا کامیون می توان به لوری اشاره کرد، اتاق بار و اتاق راننده در ماشین کشنده های لوری به صورت دو محفظه جداگانه بر روی یک شاسی سوار است و همچنین این ماشینهای کشنده می توانند وزنی در حدود پنج تا شش تن را به راحتی جا به جا کند بدون ان که موتور فشار زیادی را تحمل کند.

ماشین کشنده

ماشین کشنده وارداتی گرجستان

یکی از مهمترین انواع ماشینها در صنعت ماشینهای کشنده هستند که به صورت وارداتی از کشور گرجستان و یا تولید داخل به دست متقاضیان می رسد.

یکی از مدلهای ماشینهای کشنده مدلهای تک محور می باشد که معمولا توانایی حمل بارهایی با وزن ده تن را دارند، از این نوع ماشینها برای انتقال بار بین شهرها مورد استفاده قرار می گیرد این ماشینهای کشنده در بین افراد به کمیون تک، کامیون ده تنی و یا کامیون شش چرخ هم مشهور هستند

این ماشینهای کشنده به همراه بارگیر خود دارای شش چرخ می باشند که برای با توجه به وزنی که جابه جا می کند بسیار مناسب است و به خوبی انتقال می گیرد این کامیون معمولا اتاقی به  اندازه 5.7 تا 6 متر دارد.

برای انتقال بار با وزنی بیشتر از ده تن دیگر نمی توان از ماشین کشنده تک محور استفاده کرد زیرا فشار بسیار زیادی را به ماشین کشنده وارد می کند برای این نوع از بارها از نوعی دیگر از ماشینها به نام ماشین کشنده دو محوره استفاده می کنند که به ماشین کشنده جفت هم مشهور است. ظرفیت بار ماشین کشنده جفت در حدود پانزده تن می باشد که برای جا به جایی بارهای بسیار سنگین در بین شهرها مورد استفاده می شود از نامهای دیگری که این نوع ماشین کشنده به ان مشهور است ماشین کشنده ده چرخ، ماشین کشنده کشنده جفت و ماشین کشنده پانزده تنی نام برد.

ماشین کشنده

 

ماشین کشنده وارداتی پاکستان

اگر به عرصه ی وسایل صادراتی و وارداتی از کشورهایی مانند پاکستان باشید باید بدانید که ماشینهای کشنده یکی از مهمترین مواردی می باشد که در این عرضه تجاری اهمیت دارند زیرا اکثر انتقالات بین شهر و کشوری با این ماشینها می باشد، ماشینهای کشنده دارای انواع بسیار زیادی می باشد.

یکی از قویترین مدلهای ماشین کشنده، ماشینهای بوژی یا هزار چرخ می باشد این ماشینها در حقیقت ارابه های واگنی شکلی دارای محورهای بسیار مناسب برای حمل بارهای فوق سنگین بر روی جاده و حتی راه آهن هستند از این ماشینها بیشتر برای جابجایی بارهایی که به سختی بسیار زیاد جا به جا می شوند.

از محبوبترین مدلهای ماشینهای کشنده داخل شهری که بیشتر برای جا به جایی وسایل خانگی مورد استفاده قرار می گیرد کامیون اطاق دار می باشند، این مامیونها برای وسایل خانگی بسیار مناسب می باشد، این کامیون برای انتقال بار خوب یک گزینه بسیار مناسب می باشند.

از کامیونها برای جا به جایی مواد غذایی هم استفاده می شود مواد غذایی در شهر با کمک ماشینهای کشنده یخچالدار جا به جا می شوند هر صبح گوشت با این ماشینها در قصابیهای سراسر شهرها پخش می شود، این ماشینهای کشنده به دلیل بارگیرهای خاصی که دارند همواره جزء محبوب ترین مدلهای موجود در بازار می باشند.

ماشین کشنده

یکی از مدلهای دیگه ماشینهای کشنده، کامیونهای تانکر می باشند که برای جابه جایی مایعات مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای بسیار زیادی دارد این کامیون ها یکی از مهمترین مدلهای کامپیوتر می باشند و مجموعه ما با سابقه طولانی در تولید و پخش انواع کامیونها شما را به مشاهده و خرید محصولات خود دعوت می کند.

1 دیدگاه دربارهٔ «ماشین کشنده وارداتی ایران گرجستان پاکستان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *